Soczewka o wysokiej skuteczności:
Technologia
Dr. George Grobe
Wiceprezes ds. globalnych badań i rozwoju w firmie Bausch + Lomb.
Zmierz się z tym, co w życiu najlepsze z przełomowymi jednodniowymi soczewkami kontaktowymi.

Uwielbiasz swobodę soczewek kontaktowych, ale czasami polegasz na kroplach do oczu, aby poprawić komfort; skracasz czas noszenia soczewek kontaktowych, ponieważ oczy są zmęczone; lub zadowalasz się dyskomfortem na koniec dnia. Czy powyższe zdania brzmią znajomo?

„Ludzie decydują się na noszenie soczewek kontaktowych zamiast okularów, ponieważ postrzegają je jako lepiej dopasowane do ich stylu życia”

Niezależnie od tego, czy uprawiasz sport, spędzasz długie godziny przed komputerem, spotykasz się z przyjaciółmi czy spędzasz czas na świeżym powietrzu, soczewki kontaktowe mogą dać użytkownikom swobodę cieszenia się tym, co lubią.

„Soczewki kontaktowe mogą być wyzwalające dla użytkowników, więc często zadowalają się mniejszym komfortem, aby móc je nosić dłużej. W rzeczywistości ostatnie badanie 318 silikonowo-hydrożelowych użytkowników jednodniowych soczewek kontaktowych jednorazowego użytku przeprowadzone przez Kadence International wykazało, że 82% było zainteresowanych soczewkami kontaktowymi soczewki, które mogłyby zmniejszyć uczucie suchości oczu, a 70% zgodziło się, że muszą zadowolić się mniejszym komfortem noszenia soczewek przez cały dzień1”, kontynuuje George Grobe, wiceprezes ds. globalnych badań i rozwoju w firmie Bausch + Lomb.

Miękkie soczewki silikonowo-hydrożelowe rzeczywiście rozwinęły się od czasu ich wprowadzenia w 1998 roku, ale zmienił się też styl życia. Dla wielu osób ciągłe działanie i dążenie do doskonalenia się w dzisiejszym życiu zwiększa wymagania dotyczące soczewek kontaktowych pod względem komfortu, widzenia i zdrowia oczu. Długie godziny i długie dni mogą obciążać oczy i negatywnie wpływać na działanie soczewek kontaktowych. W rzeczywistości 74% użytkowników obwinia swój styl życia za problemy z oczami1.

„Zadaliśmy sobie pytanie — co by było, gdybyśmy mogli zrobić więcej dla użytkowników soczewek kontaktowych i dla ich doświadczeń podczas noszenia? Co by było, gdybyśmy mogli zrobić więcej dla komfortu od rana do wieczora, więcej dla wzroku i więcej dla zdrowia oczu? Co by było, gdybyśmy mogli wyjść poza dzisiejsze ograniczenia związane z codziennymi jednorazowymi soczewkami kontaktowymi i zapewnić zupełnie nowe wrażenia podczas ich noszenia, w odróżnieniu od wszystkiego, czego użytkownicy próbowali wcześniej?”

W tym celu dr Grobe i zespół naukowców postanowili opracować nową jednodniową soczewkę o wyjątkowych parametrach2.

Co jest nowego i innowacyjnego w soczewkach Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY?

Po kilku latach badań i rozwoju zespół stworzył nowy i innowacyjny materiał soczewki, kalifilcon A, który jest dostępny jako soczewka silikonowo-hydrożelowa Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY. Ten materiał soczewek kontaktowych nowej generacji łączy w sobie dwie przełomowe technologie, technologię Advanced MoistureSeal®i technologię ComfortFeel, aby zapewnić wyjątkowy poziom komfortu przez pełne 16 godzin.3,4

NNowy materiał zaczyna się od wysokiego poziomu wilgoci 55% wody i utrzymuje 96% swojego nawilżenia do 16 godzin użytkowania5,6.

„Powierzchnia oka, na której spoczywa soczewka kontaktowa, pobiera tlen z otaczającego środowiska, więc materiał soczewki kontaktowej musi umożliwiać oku oddychanie” – mówi dr Grobe.

Unikalne podejście do komfortu i zdrowia soczewek

„Ważnym krokiem w procesie badań i testów było znalezienie składników wspierających wyjątkowy poziom komfortu użytkowania soczewek. Rezultatem jest technologia ComfortFeel, która stanowi wyjątkowe połączenie składników zapewniających komfort i zdrowie oczu, które są uwalniane podczas noszenia, aby pomóc chronić, wzbogacać i stabilizować film łzowy4” — mówi dr Grobe.

Zaawansowana technologia MoistureSeal®i Technologia ComfortFeel współpracuje ze sobą dzięki czemu Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY są równie wygodne na koniec dnia, jak i na jego początku7. Pozwalają użytkownikom soczewek kontaktowych wykraczać poza ich zwykłe oczekiwania dotyczące komfortu, aby dać im swobodę bycia tym, kim chcą być i korzystania z tego, co w życiu najlepsze7.

Technologia soczewek kontaktowych, która sięga po więcej

Badania Bausch + Lomb wykazały, że wielu użytkowników prowadzi aktywny tryb życia, który obejmuje przemieszczanie się między klimatyzowanymi biurami, samochodami i siłowniami na zewnątrz, gdzie ich oczy są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Różnica wilgotności, temperatury i prędkości powietrza może wpływać na szybkość parowania łez8. Ponadto ćwiczenia fizyczne przyczyniają się do utraty płynów ustrojowych, co wpływa na łzy9.

„Wszystkie te sytuacje mogą mieć wpływ na komfort użytkowania obiektywu10. Dzięki soczewkom kontaktowym Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY dążymy do dwóch rzeczy – 16 godzin komfortu oraz stabilnego i zdrowego środowiska ocznego, aby użytkownicy mogli cieszyć się wyjątkowymi wrażeniami podczas noszenia i żyć życiem ULTRA3,4