BADANIE WZROKU DLA OSÓB NOSZĄCYCH SOCZEWKI KONTAKTOWE
korzyści
Christina Chan
jest optykiem z praktyką w Ontario w Kanadzie.
Tutaj udziela wskazówek, jak prawidłowo korzystać z badania wzroku.
Regularne badania wzroku
Czyli jak często powinieneś badać oczy?

Tak często, jak zalecił to Twój specjalista, który zadba o to, abyś widział tak wyraźnie, ciesząc się komfortem, jak to tylko możliwe.

Dobre zdrowie oczu to nie tylko zdolność widzenia 20/20. Podczas badania wzroku specjalista sprawdzi również ogólny stan zdrowia oczu.

Specjalista opowie Ci również o zasadach prawidłowego noszenia soczewek kontaktowych, co jest ważne dla pozytywnego doświadczenia z ich korzystania.

WYBÓR ODPOWIEDNIEJ SOCZEWKI
Czy są wygodne? Czy dobrze widzisz?

Badanie wzroku jest dobrą okazją do rozmowy ze specjalistą na temat działania Twoich soczewek.

Wielu moich pacjentów twierdzi, że są zadowoleni ze swoich soczewek kontaktowych, ale potem mówią, że polegają na kroplach do oczu, skracają czas ich noszenia lub zadowalają się dyskomfortem pod koniec dnia.

Obwiniają własny styl życia.

Jeśli Twoje soczewki nie są wygodne lub nie działają, poinformuj o tym swojego specjalistę. Często można znaleźć alternatywne rozwiązanie. Ulepszone funkcje, takie jak wyższa tlenoprzepuszczalność, optyka o wysokiej rozdzielczości, bardziej miękkie materiały mogą zaoferować coś niż rozwiązanie, z którego obecnie korzystasz. Czasami może to być tak proste, jak wypróbowanie innej soczewki kontaktowej.

Uzyskaj jak najwięcej z badania wzroku

Najlepszym sposobem na pozytywne doświadczenia z soczewkami kontaktowymi jest rozmowa ze specjalistą na temat potrzeb związanych z widzeniem i komfortem oraz wszelkich innych problemów związanych ze zdrowiem oczu.

Ważne jest, aby podzielić się swoimi wymaganiami wzrokowymi w kontekście stylu życia – na przykład długie godziny przy komputerze lub uprawianie sportu.

Większość pacjentów chce życia bez kompromisów, robienia tego, co kochają, a dobry wzrok jest do tego niezbędny